سوالات متداول

سوالات متداولی کاربران از ما میپرسند

در این بخش شما میتوانید سوالاتی که عموما مشتریان شرکت باکند سیلیکاژلمطرح میکند را ببنید و یا برای سوالات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

بله، جهت رفاه حال مشتریان گرانقدر، هزینه تمامی سفارشات پستی بالای 10 کیلوگرم(10 تا 30 کیلوگرم) رایگان بوده و 50 درصد از هزینه ارسال سفارشات تناژ بالای 500 کیلوگرم نیز، توسط کارخانه پرداخت می‌گردد.

نکته مهمی که درباره سیلیکاژل همه مشتریان گرامی باید بدانند این است که حداکثر ظرفیت جذب سیلیکاژل ۴۰ درصد وزنی خود می باشد. بنابراین، مطرح شدن ظرفیت های جذب بالاتر از این مقدار توسط برخی سودجویان، کاملا کذب بوده و جنبه علمی ندارد.

یکی از مزایای ویژه سیلیکاژل نسبت به سایر جاذب ها، قابلیت احیای آن در دماهای پایین می باشد. به این صورت که با قرار دادن سیلیکاژل اشباع شده در دمای ۱۲۰ الی ۱۴۰ درجه سانتی گراد، به مدت سه ساعت می توان آن را دوباره احیا کرده و استفاده نمود. لازم به ذکر است که برای صنایع حساسی مانند صنایع دارویی و غذایی، در صورت امکان از سیلیکاژل احیا شده استفاده نشود، در حالی که برای کارهایی مثل خشک کردن گل، می توان سیلیکاژل را تا چندین بار(با به حساسیت کار) بار احیا کرد.

سیلیکاژل شفاف در حالت کلی بی بو و غیر سمی می باشد ولی در صورتی که به صورت مستقیم و طولانی مدت، با پوست در تماس باشد باعث جذب رطوبت سطح پوست و خشک شدن آن می باشد. همچنین، سیلیکاژل های دارای اندیکاتور، به دلیل استفاده از مواد شیمیایی مانند کبالت کلرید و متیل بنفش، ممکن است در دراز مدت باعث مشکلات تنفسی شوند. بنابراین، توصیه می شود که در صورت استفاده از سیلیکاژل به صورت دراز مدت، از دستکش و ماسک استفاده شود.

متاسفانه در حال حاضر، سیلیکاژل های ضایعاتی یا چند بار مصرف شده در سطح بازار توسط سودجویان هم در قالب فله و هم خصوصا بصورت ساشه(بسته) به صورت گسترده، به فروش می رسند و اغلب مصرف کنندگان به خصوص مصرف کنندگان خرد به دلیل قیمت پایین این محصولات، ترجیح می دهند از این محصولات خریداری کنند که نتیجه آن راندمان کاری پایین(و حتی گاهی بدون هیچ راندمان خاصی) می باشد. بنابراین، توصیه می شود که مشتریان گرامی، سیلیکاژل مصرفی خود را از تولیدکنندگان و فروشندگان معتبر تهیه کنند. مجموعه باکند سیلیکاژل مفتخر است که تاکنون از هیچ محصول ضایعاتی و وارداتی جهت کسب سود بیشتر استفاده نکرده و نخواهد کرد و کیفیت بالای محصول و رضایت مشتریان را سر لوحه فعالیت خود قرار داده است.

انواع مختلفی از سیلیکاژل در کارخانه باکند، تولید می گردند که شامل سیلیکاژل گرانولی، شکسته(شکری یا پرک) و پودری در رنگ های شفاف(سفید)، آبی و نارنجی در سایزها و بسته بندی های مختلف می باشند. همچنین، ساشه های سیلیکاژل کارخانه باکند از وزن 1 گرم تا 1 کیلوگرم قابل سفارش می‌باشند. لازم بذکر است که هرگونه محصول سفارشی نیز قابلیت تولید در کارخانه را داراست.

هر دو سیلیکاژل پودری و شکری( هم رنگ آبی و هم رنگ شفاف)، برای خشک کردن گل و گیاه و جذب و کاهش رطوبت بسیار مناسب هستند. همچنین، از نظر درصد جذب، این محصولات کاملا شبیه به هم عمل می کنند. علاوه بر این، بافت سیلیکاژل پودری شبیه آرد هست و سیلیکاژل شکریاز لحاظ دانه بندی، شبیه دانه های ریز شکر می باشد. جدا کردن سیلیکاژل شکری از گل راحت تر می باشد، ولی در عین حال، عمق نفوذ سیلیکاژل پودری به دلیل بافت ریز آن، بیشتر هست. لازم به ذکر است که رنگ سیلیکاژل تاثیری بر درصد جذب آن ندارد، فقط سیلیکاژل آبی، بعد از جذب رطوبت، به صورتی تغییر رنگ میدهد.

خیر، از آنجایی که بارها ذکر شده است، کارخانه باکند تولید کننده صرف محصول سیلیکاژل می باشد، بنابراین، به هیچ عنوان جنس وارداتی، درجه 2(ضایعاتی) در سبد محصولات کارخانه باکند وجود ندارند.